  • XAL4020-221MEC
XAL4020-221MEC
advertisement
Manufacturer No:
XAL4020-221MEC
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-XAL4020-221MEC
Quantity:
In Stock : 4029
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
XAL4020-221MEC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 10 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Composite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn96.5Ag3.5)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Embossed Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    100kHz
  • Max DC Current
    16.8A
  • Frequency - Self Resonant
    191MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Case/Size Code
    1616
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    6.4mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • Height
    2.1mm
  • Length
    4.3mm
  • Width
    4.3mm