  • YFF18SC1H102MT0H0N
YFF18SC1H102MT0H0N
advertisement
Manufacturer No:
YFF18SC1H102MT0H0N
HK JDW NO:
769-YFF18SC1H102MT0H0N
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 20% 50V 0603
Step5Bar-code shipping tag
YFF18SC1H102MT0H0N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Insertion Loss
    30dB @ 200MHz ~ 3GHz
  • Insertion Loss (dB)
    30 dB
  • Height
    711.2μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
  • Series
    YFF-SC
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%