  • YFF21AC1E103MT0Y0N
YFF21AC1E103MT0Y0N
advertisement
Manufacturer No:
YFF21AC1E103MT0Y0N
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-YFF21AC1E103MT0Y0N
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Description:
AUTOMOTIVE GRADE FEED THROUGH FI
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
YFF21AC1E103MT0Y0N
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2018
  • Series
    YFF-AC
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
  • Current
    400mA
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    30dB @ 20MHz ~ 2GHz
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm
  • Height (Max)
    0.039 1.00mm