  • ZC0204FKE0751K1
ZC0204FKE0751K1
advertisement
Manufacturer No:
ZC0204FKE0751K1
HK JDW NO:
4800-ZC0204FKE0751K1
Package:
MELF
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, Metal Film, 51.1kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
ZC0204FKE0751K1
  • Package / Case
    MELF
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    51.1kOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.25W
  • Working Voltage
    200V
  • Size Code
    1406
  • Rated Temperature
    70°C
  • Length
    3.6mm