  • ZWS150BAF-48/R
ZWS150BAF-48/R
advertisement
Manufacturer No:
ZWS150BAF-48/R
HK JDW NO:
778-ZWS150BAF-48/R
Package:
Datasheet:
ZWS150BAF-48/R
Description:
AC/DC CONVERTER 48V 150W
Step5Bar-code shipping tag
ZWS150BAF-48/R
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Number of Pins
    18
  • Weight
    749.788188g
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C With Derating
  • Published
    2015
  • Series
    ZWS150BAF (150W)
  • Size / Dimension
    6.30Lx2.95W x 1.46 H 160.0mmx75.0mmx37.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Max Operating Temperature
    70°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Power (Watts)
    150W
  • Power Rating
    153.6W
  • Max Power Dissipation
    150W
    CE
  • Efficiency
    89%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    48V
  • Max Output Current
    3.2A
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    3.2A
  • Voltage - Input
    85V~265VAC
  • Output Current
    3.2A
  • Output Power
    154W
  • Current - Output 1
    3.2A
  • Height
    37.084mm
  • Length
    160.02mm
  • Width
    74.93mm