  • 0624CDMCCDS-4R7MC
0624CDMCCDS-4R7MC
advertisement
Manufacturer No:
0624CDMCCDS-4R7MC
HK JDW NO:
738-0624CDMCCDS-4R7MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0624CDMCCDS-4R7MC
Description:
Quantity:
In Stock : 1022
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0624CDMCCDS-4R7MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0624CDMC/DS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    4.8A
  • Inductance
    4.7μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    54mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    7.6A
  • Height Seated (Max)
    0.094 2.40mm