  • 0630CDMCCDS-220MC
0630CDMCCDS-220MC
advertisement
Manufacturer No:
0630CDMCCDS-220MC
HK JDW NO:
738-0630CDMCCDS-220MC
Package:
Nonstandard
Datasheet:
0630CDMCCDS-220MC
Description:
Quantity:
In Stock : 1225
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
0630CDMCCDS-220MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0630CDMC/DS
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.276Lx0.260W 7.00mmx6.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    2.3A
  • Inductance
    22μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    200mOhm Max
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    4A
  • Height Seated (Max)
    0.118 3.00mm