  • 200LLE18MEFC10X12.5
200LLE18MEFC10X12.5
advertisement
Manufacturer No:
200LLE18MEFC10X12.5
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-200LLE18MEFC10X12.5
Package:
Radial, Can
Description:
LLE 18μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 113mA 0.394Dia 10.00mm -40°C~105°C Polar 5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 11038
Step5Bar-code shipping tag
200LLE18MEFC10X12.5
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LLE
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Voltage
    200V
  • Lifetime @ Temp
    15000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    100μA
  • Ripple Current
    113mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    20000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    113mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    214mA @ 100kHz
  • Ripple Current (AC)
    113mA
  • Diameter
    10mm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm