  • 20110D1C471K5P
20110D1C471K5P
advertisement
Manufacturer No:
20110D1C471K5P
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-20110D1C471K5P
Package:
SIP
Datasheet:
20110D1C471K5P
Purchasing and Inquiry
20110D1C471K5P Overview
The product is packaged in a SIP case.It has a 2.54mm terminal pitch.
20110D1C471K5P Features
a 2.54mm terminal pitch
20110D1C471K5P Applications
There are a lot of Vishay 20110D1C471K5P applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
20110D1C471K5P
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    SIP
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    10
  • Termination
    PC Pin
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Capacitance
    470pF
  • Terminal Pitch
    2.54mm
  • Depth
    3.43mm
  • Dielectric
    C0G
  • Lead Diameter
    508 μm
  • Number of Capacitors
    9
  • Length
    25.4mm