  • 2506031008H0
2506031008H0
advertisement
Manufacturer No:
2506031008H0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2506031008H0
Package:
Datasheet:
Description:
MULTI-LAYER CHIP BEAD
Step5Bar-code shipping tag
2506031008H0
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    0603(CHIP BEAD)
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TR, 13 Inch
  • Construction
    Chip Bead
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Physical Dimension
    L1.6XB.8XH.8 (mm)/L.063XB.0315XH.0315 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Frequency (Max)
    1000MHz
  • Rated Current
    0.7A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.0001Ohm
  • Frequency (Min)
    100MHz
  • Case Code
    0603
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm