  • 250BXC47MEFC10X25
250BXC47MEFC10X25
advertisement
Manufacturer No:
250BXC47MEFC10X25
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-250BXC47MEFC10X25
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
BXC 47μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
250BXC47MEFC10X25
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    BXC
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    47μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Polarization
    Polar
  • Height Seated (Max)
    1.063 27.00mm