  • 25ST105MA23216
25ST105MA23216
advertisement
Manufacturer No:
25ST105MA23216
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-25ST105MA23216
Package:
1206
Datasheet:
Description:
1μF Capacitor 20% 1206
Step5Bar-code shipping tag
25ST105MA23216
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    25V
  • Height
    1.4mm
  • Length
    3.2mm