  • 25ZLQ82MEFC5X11
25ZLQ82MEFC5X11
advertisement
Manufacturer No:
25ZLQ82MEFC5X11
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-25ZLQ82MEFC5X11
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
ZLQ 82μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 200mA 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar 2.0066mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 460
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
25ZLQ82MEFC5X11
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    ZLQ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    82μF
  • Lead Pitch
    2.0066mm
  • Polarity
    Polar
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    200mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Impedance
    210mOhms
  • Ripple Current @ Low Frequency
    200mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    400mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm