  • 29F0303-0T0-10
29F0303-0T0-10
advertisement
Manufacturer No:
29F0303-0T0-10
HK JDW NO:
449-29F0303-0T0-10
Package:
6-THD
Datasheet:
29F0303-0T0-10
Description:
FERRITE BEAD 266 OHM 6THD 3LN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
29F0303-0T0-10
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Lines
    3
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    10mOhm
  • Impedance @ Frequency
    266Ohm @ 100MHz
  • Height
    11.43mm
  • Width
    5.08mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    6-THD
  • Number of Pins
    6
  • Weight
    1.778082g
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    29
  • Size / Dimension
    0.300Lx0.200W 7.62mmx5.08mm
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Number of Functions
    3
  • Depth
    5.16mm
  • Frequency
    100MHz
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    266Ohm
  • Max DC Current
    8A
  • Lead/Base Style
    Pin
  • Filter Type
    Power Line
  • Rated Current
    8A