  • BLM41PG600SN1L
BLM41PG600SN1L
advertisement
Manufacturer No:
BLM41PG600SN1L
HK JDW NO:
535-BLM41PG600SN1L
Package:
1806 (4516 Metric)
Datasheet:
BLM41PG600SN1L
Description:
FERRITE BEAD 60 OHM 1806 1LN
Step5Bar-code shipping tag
BLM41PG600SN1L
    Select All
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    10mOhm
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.6mm
  • Construction
    Chip Bead
  • Current Rating
    6A
  • Frequency
    100MHz
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    4516
  • Case Code (Imperial)
    1806
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    60Ohm
  • Current
    6A
  • Max DC Current
    6A
  • Filter Type
    Power Line
  • DC Current
    6A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    9mOhm
  • Impedance @ Frequency
    60Ohm @ 100MHz
  • Height
    1.6mm
  • Length
    4.5mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    IN PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1806 (4516 Metric)
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite, Steel
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    EMIFIL®, BLM41
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.063W 4.50mmx1.60mm
  • Tolerance
    25%