  • 30DBCS5B
30DBCS5B
advertisement
Manufacturer No:
30DBCS5B
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-30DBCS5B
Package:
Datasheet:
30DBCS5B
Description:
SINGLE 250V 30A CHASSIS SCREW-SCREW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
30DBCS5B
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 30DBCS5B.
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    DB
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Lug, Threaded
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    250V
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    30A
  • Frequency
    60Hz
  • Termination Style
    Threaded Post (8-32)
  • Voltage - Rated AC
    115V 250V
  • Approval Agency
    CSA, UR, VDE
  • Physical Dimension
    L114.05XB95.0XH46.48 (mm)/L4.49XB3.74XH1.83 (inch)
  • Configuration
    Single Stage
  • Inductance
    670μH
  • Filter Type
    Single Phase
  • Leakage Current (Max)
    2mA
  • Frequency - Operating
    50/60Hz
  • Height
    46.48mm
  • Length
    114.05mm