  • 35YXM33MEFR5X11
35YXM33MEFR5X11
advertisement
Manufacturer No:
35YXM33MEFR5X11
HK JDW NO:
683-35YXM33MEFR5X11
Datasheet:
35YXM33MEFR5X11
Description:
YXM 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.197Dia 5.00mm -40°C~105°C Polar Radial, Can
Quantity:
In Stock : 8039
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
35YXM33MEFR5X11
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    YXM
  • Size / Dimension
    0.197Dia 5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Spacing
    0.079 2.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    71.5mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    130mA @ 100kHz
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm