  • 36502C22NJTDG
36502C22NJTDG
advertisement
Manufacturer No:
36502C22NJTDG
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-36502C22NJTDG
Datasheet:
36502C22NJTDG
Description:
Inductor High Frequency Chip Unshielded Wirewound 22nH 5% 50MHz 55Q-Factor 1A 120mOhm DCR 1008 T/R
Step5Bar-code shipping tag
36502C22NJTDG
    32 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.115Lx0.110W 2.92mmx2.79mm
  • Tolerance
    ±5%
    Wirewound
  • Resistance
    120mOhm
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    2.79mm
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    3.5A
  • Case Code (Metric)
    2520
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22nH
  • ELV
    Compliant
  • Max Current Rating
    1A
  • Test Frequency
    250MHz
  • DC Resistance (DCR)
    120mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    2.4GHz
  • Q @ Freq
    55 @ 350MHz
  • Lead/Base Style
    SMD/SMT
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    55
  • Inductance Frequency - Test
    50MHz
  • Q Factor
    55
  • Case/Size Code
  • Inductance Tolerance
    5%
  • Special Feature
    Q MEASURED AT 350 MHZ
  • Height
    2.1mm
  • Height Seated (Max)
    0.083 2.10mm