  • 400BXW18MEFC10X20
400BXW18MEFC10X20
advertisement
Manufacturer No:
400BXW18MEFC10X20
HK JDW NO:
683-400BXW18MEFC10X20
Description:
BXW 18μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 220mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
400BXW18MEFC10X20
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
    BXW
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    18μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    10000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    220mA
  • Ripple Current @ Low Frequency
    220mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    550mA @ 100kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    20mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm