  • 400HXG100MEFCSN22X30
400HXG100MEFCSN22X30
advertisement
Manufacturer No:
400HXG100MEFCSN22X30
HK JDW NO:
683-400HXG100MEFCSN22X30
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
Description:
HXG 100μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.866Dia 22.00mm -25°C~105°C Polar 10.0076mm Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
400HXG100MEFCSN22X30
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    HXG
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.866Dia 22.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    100μF
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    3000 hours
  • Height Seated (Max)
    1.260 32.00mm