  • 400LLE2R2MEFC8X9
400LLE2R2MEFC8X9
advertisement
Manufacturer No:
400LLE2R2MEFC8X9
HK JDW NO:
683-400LLE2R2MEFC8X9
Description:
LLE 2.2μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 36mA 0.315Dia 8.00mm -40°C~105°C Polar 3.5mm Radial, Can
Quantity:
In Stock : 7513
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
400LLE2R2MEFC8X9
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LLE
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.315Dia 8.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Lead Pitch
    3.5mm
  • Lead Spacing
    0.138 3.50mm
  • Lifetime @ Temp
    12000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current
    36mA
  • Life (Hours)
    12000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    36mA @ 120Hz
  • Diameter
    8mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.433 11.00mm