  • 400LSU3300M77X106
400LSU3300M77X106
advertisement
Manufacturer No:
400LSU3300M77X106
HK JDW NO:
683-400LSU3300M77X106
Description:
LSU 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
400LSU3300M77X106
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    LSU
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    1.236 31.40mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    4.291 109.00mm