  • 400LSW470M36X83
400LSW470M36X83
advertisement
Manufacturer No:
400LSW470M36X83
HK JDW NO:
683-400LSW470M36X83
Description:
LSW 470μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 1.417Dia 36.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
400LSW470M36X83
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    LSW
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    470μF
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 105°C
  • Height Seated (Max)
    3.386 86.00mm