  • 420LSQ3300M77X96
420LSQ3300M77X96
advertisement
Manufacturer No:
420LSQ3300M77X96
HK JDW NO:
683-420LSQ3300M77X96
Package:
Radial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
Description:
LSQ 3300μF Capacitor ±20% Bulk Chassis Mount 3.031Dia 77.00mm -25°C~85°C Polar Radial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
420LSQ3300M77X96
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    LSQ
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    3.031Dia 77.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    420V
  • Capacitance
    3300μF
  • Lead Spacing
    1.236 31.40mm
  • Lifetime @ Temp
    3000 Hrs @ 85°C
  • Height Seated (Max)
    3.898 99.00mm