  • 450MXH330MEFC25X50
450MXH330MEFC25X50
advertisement
Manufacturer No:
450MXH330MEFC25X50
HK JDW NO:
683-450MXH330MEFC25X50
Description:
MXH 330μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.984Dia 25.00mm -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
450MXH330MEFC25X50
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Series
    MXH
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    330μF
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Ripple Current @ Low Frequency
    1.82A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.548A @ 10kHz
  • Height Seated (Max)
    2.047 52.00mm