  • 450T328F103A1A1
450T328F103A1A1
advertisement
Manufacturer No:
450T328F103A1A1
Manufacturer:
CTS Electrocomponents
HK JDW NO:
221-450T328F103A1A1
Package:
Datasheet:
450T328F103A1A1
Description:
Rotary Potentiometer 10K Ohm Resistance ±10% Tolerance 0.5 Watt 22.2mm Flat Shaft Solder Lug Termination Linear Taper...
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
450T328F103A1A1
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Resistive Material
    Carbon
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    450
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Resistance
    10kOhm
  • Power (Watts)
    0.5W 1/2W
  • Termination Style
    Solder Lug
  • Actuator Type
    Flatted
  • Bushing Thread
    3/8-32
  • Adjustment Type
    User Defined
  • Number of Turns
    1
  • Taper
    Linear
  • Built in Switch
    None
  • Actuator Diameter
    0.250 (6.35mm)
  • Rotation
    300°
  • Size - Body
    Round - 0.937Dia x 0.445 H 23.80mmx11.30mm
  • Actuator Length
    0.875 22.23mm