  • 450WA3.3MEFC10X9
450WA3.3MEFC10X9
advertisement
Manufacturer No:
450WA3.3MEFC10X9
HK JDW NO:
683-450WA3.3MEFC10X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
WA 3.3μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 35mA 0.394Dia 10.00mm -25°C~85°C Polar 5.0038mm Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
450WA3.3MEFC10X9
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Series
    WA
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 85°C
  • Ripple Current
    35mA
  • Polarization
    Polar
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Ripple Current @ Low Frequency
    35mA @ 120Hz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    9mm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm