  • 50RX5033M10X16
50RX5033M10X16
advertisement
Manufacturer No:
50RX5033M10X16
HK JDW NO:
683-50RX5033M10X16
Description:
RX50 33μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 0.394Dia 10.00mm -40°C~150°C Polar Radial, Can
Step5Bar-code shipping tag
50RX5033M10X16
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C
  • Series
    RX50
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    33μF
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    1000 Hrs @ 150°C
  • Height Seated (Max)
    0.709 18.00mm