  • 6TPS150MZD
6TPS150MZD
advertisement
Manufacturer No:
6TPS150MZD
HK JDW NO:
590-6TPS150MZD
Package:
1411 (3528 Metric)
Datasheet:
Description:
CAP TANT POLY 150UF 6.3V 2411
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
6TPS150MZD
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1411 (3528 Metric)
  • Mfr
    Panasonic Electronic Components
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 105°C
  • Series
    POSCAP? TPS
  • Size / Dimension
    0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Molded
  • Voltage - Rated
    6.3 V
  • Capacitance
    150 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    35mOhm @ 100kHz