  • ALSR051K800JE12
ALSR051K800JE12
advertisement
Manufacturer No:
ALSR051K800JE12
HK JDW NO:
873-ALSR051K800JE12
Package:
Axial
Datasheet:
ALSR051K800JE12
Description:
Through Hole 1.8kOhms, 5W, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
ALSR051K800JE12
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Package / Case
    Axial
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -65°C~250°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2011
  • Series
    ALSR
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.875L 7.92mmx22.23mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±30ppm/°C
  • Resistance
    1.8kOhms
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    5W
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    7.92mm
  • Length
    22.225mm
  • Width
    7.92mm