  • AS1367-BTDT-12
AS1367-BTDT-12
advertisement
Manufacturer No:
AS1367-BTDT-12
HK JDW NO:
33-AS1367-BTDT-12
Package:
8-UFDFN Exposed Pad
Datasheet:
AS1367-BTDT-12
Description:
Enable, Power Good Fixed PMIC 8-UFDFN Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 10872
Step5Bar-code shipping tag
AS1367-BTDT-12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-UFDFN Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
    1 (Unlimited)
  • Current - Supply (Max)
    30μA
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    1.2V
  • Output Type
    Fixed
  • Output Configuration
    Positive
  • Current - Output
    150mA
  • Control Features
    Enable, Power Good
  • Number of Regulators
    1
  • Protection Features
    Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit, Under Voltage Lockout (UVLO)
  • Current - Quiescent (Iq)
    16μA
  • PSRR
    75dB ~ 52dB (1kHz ~ 100kHz)