  • AS13985F27-T
AS13985F27-T
advertisement
Manufacturer No:
AS13985F27-T
HK JDW NO:
33-AS13985F27-T
Datasheet:
AS13985F27-T
Quantity:
In Stock : 5863
Step5Bar-code shipping tag
AS13985F27-T
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
    1 (Unlimited)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Input (Max)
    5.5V
  • Output Voltage
    2.7V
  • Current - Output
    150mA
    130μA
  • Voltage Dropout (Max)
    0.1V @ 150mA
  • PSRR
    60dB ~ 55dB (1kHz ~ 10kHz)
  • Dropout Voltage
    45mV
  • Min Current Limit
    300mA