  • ATF1508AS-10AU100
ATF1508AS-10AU100
advertisement
Manufacturer No:
ATF1508AS-10AU100
Manufacturer:
Microchip Technology
HK JDW NO:
536-ATF1508AS-10AU100
Package:
100-TQFP
Datasheet:
ATF1508AS-10AU100
Description:
0.5mm Tin PMIC ATF15xx Series ATF1508AS 100 Pin 125MHz 5V 100-TQFP
Purchasing and Inquiry
ATF1508AS-10AU100 Description
It is applied to many fields, like Communications equipment Wired networking Industrial Factory automation & control Enterprise systems Enterprise projectors . And the main parameters of this part is: CPLD 128 Macro Cells 125MHz EECMOS Technology 4.5V to 5.5V/3V to 3.6V 100-Pin TQFP. Additionally, it is green and compliant to RoHS (Lead free / RoHS Compliant).
ATF1508AS-10AU100 Features
  • Package:QFP100
  • Package/Case:100-TQFP
  • Device Package:100-TQFP (14x14)
  • RoHS:Lead free / RoHS Compliant
ATF1508AS-10AU100 Applications
  • Industrial
  • Enterprise systems
  • Communications equipment
Step5Bar-code shipping tag
ATF1508AS-10AU100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-TQFP
  • Number of Pins
    100
  • Weight
    657.000198mg
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Published
    1997
  • Series
    ATF15xx
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    100
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Frequency
    125MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ATF1508AS
  • Operating Supply Voltage
    5V
  • Programmable Type
    In System Programmable (min 10K program/erase cycles)
  • Max Supply Voltage
    5.5V
  • Min Supply Voltage
    4.5V
  • Number of I/O
    80
    10 ns
  • Turn On Delay Time
    8
  • Speed Grade
    10
  • JTAG BST
  • Voltage Supply - Internal
    4.5V~5.5V
  • Height Seated (Max)
    1.2mm
  • Length
    14mm
  • Width
    14mm