  • AVRH10C221KT1R5YA8
AVRH10C221KT1R5YA8
advertisement
Manufacturer No:
AVRH10C221KT1R5YA8
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-AVRH10C221KT1R5YA8
Package:
0402 (1005 Metric)
Description:
ETHERNET, 220V, 1.5PF, 70VDC, 04
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AVRH10C221KT1R5YA8
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCV
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AVR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Circuits
    1
  • Capacitance @ Frequency
    1.5pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    242V
  • Energy
    0.01J
  • Varistor Voltage (Min)
    198V
  • Varistor Voltage (Typ)
    220V
  • Maximum DC Volts
    70V
  • Current - Surge
    0.5A