  • SGNE06C270MT6R8G60
SGNE06C270MT6R8G60
advertisement
Manufacturer No:
SGNE06C270MT6R8G60
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SGNE06C270MT6R8G60
Package:
0201 (0603 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 12381
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SGNE06C270MT6R8G60
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    SGNE
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Circuits
    1
  • Max Voltage Rating (DC)
    15V
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Capacitance @ Frequency
    6.8pF @ 1MHz
  • Varistor Voltage (Max)
    32.4V
  • Varistor Voltage (Min)
    21.6V
  • Varistor Voltage (Typ)
    27V
  • Varistor Voltage
    27V