  • B32521N8333M
B32521N8333M
advertisement
Manufacturer No:
B32521N8333M
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32521N8333M
Description:
B32521 33nF Film Capacitor 20% Radial PC Pins 630V-DC 200V-AC PET Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
B32521N8333M
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    PET
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    B32521
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    PC Pins
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE(V) : 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Terminal Pitch
    10mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    10.0076mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Size Code
    5124
  • Height Seated (Max)
    11.9888mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    5.9944mm