  • B32911A3103K000
B32911A3103K000
advertisement
Manufacturer No:
B32911A3103K000
Manufacturer:
EPCOS
HK JDW NO:
3410-B32911A3103K000
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Film Capacitor 10% Radial Radial Through Hole
Quantity:
In Stock : 10569
Step5Bar-code shipping tag
B32911A3103K000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • Termination
  • Max Operating Temperature
    110°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Dielectric
    PP
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Length
    13mm