  • C114T100M1X5CM
C114T100M1X5CM
advertisement
Manufacturer No:
C114T100M1X5CM
HK JDW NO:
417-C114T100M1X5CM
Purchasing and Inquiry
C114T100M1X5CM Overview
It has a temperature coefficient of 15% ppm/°C.The product is packaged in a Axial case.A voltage of 100V is used with this electrical part.
C114T100M1X5CM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C114T100M1X5CM Applications
There are a lot of KEMET C114T100M1X5CM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T100M1X5CM
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/05
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm