  • C114T222K1X5CS
C114T222K1X5CS
advertisement
Manufacturer No:
C114T222K1X5CS
HK JDW NO:
417-C114T222K1X5CS
Package:
Molded
Purchasing and Inquiry
C114T222K1X5CS Overview
It has a temperature coefficient of 15% ppm/°C.There are no cases included with the product.Rated DC of 100V is the voltage at which this electrical part operates.
C114T222K1X5CS Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C114T222K1X5CS Applications
There are a lot of KEMET C114T222K1X5CS applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C114T222K1X5CS
  • Package / Case
    Molded
  • Tolerance
    10%
    2
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    2.2nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Lead Diameter
    510 μm
  • Diameter
    2.29mm
  • Length
    4.06mm