  • C1632C101K3GACTU
C1632C101K3GACTU
advertisement
Manufacturer No:
C1632C101K3GACTU
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-C1632C101K3GACTU
Package:
0612
Purchasing and Inquiry
C1632C101K3GACTU Overview
C1632C101K3GACTU Features
C1632C101K3GACTU Applications
There are a lot of KEMET C1632C101K3GACTU applications of capacitor networks.
  • Professional electronics
  • High density consumer electronics
Step5Bar-code shipping tag
C1632C101K3GACTU
  • Package / Case
    0612
  • Number of Pins
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    4
  • Height
    1.35mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm