  • C192T223K1X5CM
C192T223K1X5CM
advertisement
Manufacturer No:
C192T223K1X5CM
HK JDW NO:
417-C192T223K1X5CM
Purchasing and Inquiry
C192T223K1X5CM Overview
In terms of temperature coefficient, it is 15% ppm/°C.Packaging consists of a Axial case.A voltage of 100V is required for the operation of this electrical part.
C192T223K1X5CM Features
A temperature coefficient of 15% ppm/°C
C192T223K1X5CM Applications
There are a lot of KEMET C192T223K1X5CM applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
C192T223K1X5CM
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Multilayer
    Yes
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm