  • C3225X5R1E106M250AA
C3225X5R1E106M250AA
advertisement
Manufacturer No:
C3225X5R1E106M250AA
HK JDW NO:
769-C3225X5R1E106M250AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Purchasing and Inquiry
C3225X5R1E106M250AA Overview
Using this device, the program has a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm.This coefficient is determined by the change in electrical resistance of a substance as a function of temperature; in general, its coefficient is X5R.The voltage - Rated DC of 25V allows it to function.
C3225X5R1E106M250AA Features
a size/dimension of 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
with X5R being the highest temperature coefficient
with the voltage - Rated DC of 25V
C3225X5R1E106M250AA Applications
There are a lot of TDK Corporation C3225X5R1E106M250AA applications of ceramic capacitors.
  • Power supply circuit
  • Mobile devices
  • Servers, PCs, tablets
  • General electronic equipment
Step5Bar-code shipping tag
C3225X5R1E106M250AA
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Low ESL
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Voltage
    25V
  • Height
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.110 2.80mm
  • Thickness
    2.794mm