  • CA0612JRNPO9BN220
CA0612JRNPO9BN220
advertisement
Manufacturer No:
CA0612JRNPO9BN220
HK JDW NO:
898-CA0612JRNPO9BN220
Datasheet:
CA0612JRNPO9BN220
Purchasing and Inquiry
CA0612JRNPO9BN220 Overview
A seat's maximum height is 0.035 0.90mm.Size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm is used.There is no temperature coefficient for it.There is a case 0612 (1632 Metric) that contains the product.A 800μm terminal pitch is used for this part.The voltage rated for this electrical part is 50V.
CA0612JRNPO9BN220 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612JRNPO9BN220 Applications
There are a lot of Yageo CA0612JRNPO9BN220 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612JRNPO9BN220
    0612 (1632 Metric)
  • Number of Pins
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    22pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm