  • CA0612JRNPO9BN470
CA0612JRNPO9BN470
advertisement
Manufacturer No:
CA0612JRNPO9BN470
HK JDW NO:
898-CA0612JRNPO9BN470
Datasheet:
CA0612JRNPO9BN470
Purchasing and Inquiry
CA0612JRNPO9BN470 Overview
When seated, the maximal height is 0.035 0.90mm.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In terms of temperature coefficient, it is C0G NP0.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.This part has a 800μm pitch at the terminals.Rated DC is 50V for this electrical part.
CA0612JRNPO9BN470 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612JRNPO9BN470 Applications
There are a lot of Yageo CA0612JRNPO9BN470 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612JRNPO9BN470
    0612 (1632 Metric)
  • Number of Pins
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    47pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Voltage - Rated AC
    50V
  • Case Code (Metric)
    1632
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm