  • CA0612KRNPO9BN181
CA0612KRNPO9BN181
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRNPO9BN181
HK JDW NO:
898-CA0612KRNPO9BN181
Datasheet:
CA0612KRNPO9BN181
Purchasing and Inquiry
CA0612KRNPO9BN181 Overview
It reaches a maximum height of 0.035 0.90mm when seated.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This electrical device has a rated voltage of 50V (URdc).It is rated at a voltage of 50V voltage for the voltage-rated of the chip.It has a temperature coefficient of C0G NP0.A 0612 (1632 Metric) case is used for packaging the product.800μm is the terminal pitch of this part.
CA0612KRNPO9BN181 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a rated (DC) voltage of 50V
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612KRNPO9BN181 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRNPO9BN181 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRNPO9BN181
    0612 (1632 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    180pF
  • Packing Method
    TR, PAPER, 7 INCH
  • Number of Functions
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Number of Elements
    1
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm
  • Length
    3.2mm