  • CA0612KRNPO9BN470
CA0612KRNPO9BN470
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRNPO9BN470
HK JDW NO:
898-CA0612KRNPO9BN470
Datasheet:
CA0612KRNPO9BN470
Purchasing and Inquiry
CA0612KRNPO9BN470 Overview
In the seated position, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.It operates on a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This chip has a voltage rating of 50V volts.A temperature coefficient of C0G NP0 is assigned to it.A case of 0612 (1632 Metric) is used to package the product.In this part, the terminal pitch is 800μm.
CA0612KRNPO9BN470 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of C0G NP0
a 800μm terminal pitch
CA0612KRNPO9BN470 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRNPO9BN470 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRNPO9BN470
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    47pF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    C0G
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm