  • CA0612KRX7R9BB471
CA0612KRX7R9BB471
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRX7R9BB471
HK JDW NO:
898-CA0612KRX7R9BB471
Datasheet:
CA0612KRX7R9BB471
Purchasing and Inquiry
CA0612KRX7R9BB471 Overview
The maximal height seated reaches 0.035 0.90mm.Size/dimension is set to 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.In terms of temperature coefficient, it is X7R.The product is packaged in a 0612 (1632 Metric) case.The terminal pitch of this part is 800μm.This electrical part operates from a voltage - Rated DC of 50V.
CA0612KRX7R9BB471 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
CA0612KRX7R9BB471 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRX7R9BB471 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRX7R9BB471
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm