  • CA0612KRX7R9BB681
CA0612KRX7R9BB681
advertisement
Manufacturer No:
CA0612KRX7R9BB681
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-CA0612KRX7R9BB681
Package:
0612 (1632 Metric)
Datasheet:
CA0612KRX7R9BB681
Purchasing and Inquiry
CA0612KRX7R9BB681 Overview
When seated, the maximum height reaches 0.035 0.90mm.It operates on a size/dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This chip is rated to have 50V voltage as its voltage rating.It has a temperature coefficient of X7R.There is a case 0612 (1632 Metric) that contains the product.
CA0612KRX7R9BB681 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
CA0612KRX7R9BB681 Applications
There are a lot of Yageo CA0612KRX7R9BB681 applications of capacitor networks.
  • High density consumer electronics
  • Professional electronics
Step5Bar-code shipping tag
CA0612KRX7R9BB681
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0612 (1632 Metric)
  • Dielectric Material
    Ceramic
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Series
    CA
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    680pF
  • Circuit Type
    Isolated
  • Number of Capacitors
    4
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm