  • CA0612MRX7R7BB104
CA0612MRX7R7BB104
advertisement
Manufacturer No:
CA0612MRX7R7BB104
HK JDW NO:
898-CA0612MRX7R7BB104
Datasheet:
CA0612MRX7R7BB104
Purchasing and Inquiry
CA0612MRX7R7BB104 Overview
Sitting at 0.035 0.90mm height, the maximum height is reached.It operates at 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm sizes and dimensions.This chip's voltage rating is 16V Volt.Having a coefficient of X7R, it is at room temperature.There are no cases included with the product.It has a 800μm terminal pitch.
CA0612MRX7R7BB104 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 16V volts
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
CA0612MRX7R7BB104 Applications
There are a lot of Yageo CA0612MRX7R7BB104 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612MRX7R7BB104
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    1.6mm
    4
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm