  • CA0612MRX7R9BB102
CA0612MRX7R9BB102
advertisement
Manufacturer No:
CA0612MRX7R9BB102
HK JDW NO:
898-CA0612MRX7R9BB102
Datasheet:
CA0612MRX7R9BB102
Purchasing and Inquiry
CA0612MRX7R9BB102 Overview
It reaches a maximum height of 0.035 0.90mm when seated.In this case, the size/dimension is 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm.This chip has a voltage rating of 50V volts.X7R is the temperature coefficient.In a 0612 (1632 Metric) case, the product is packaged.The terminal pitch of this part is 800μm.
CA0612MRX7R9BB102 Features
the maximal height is 0.035 0.90mm
with the size / dimension of 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
a voltage rating of 50V volts
A temperature coefficient of X7R
a 800μm terminal pitch
CA0612MRX7R9BB102 Applications
There are a lot of Yageo CA0612MRX7R9BB102 applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CA0612MRX7R9BB102
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    8
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1000pF
  • Terminal Pitch
    800μm
  • Depth
    3.2mm
    4
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.035 0.90mm